(505) 615-0003

6172615877

Przyjazne miasto, to bezpieczne miasto. Mieszkańcy Lublina zdecydowanie mogą czuć się bezpiecznie pod wieloma względami.

Miasto studenckie

Różnorodne kierunki kształcenia, mnogość uczelni państwowych i prywatnych oraz bogata oferta pozaakademicka przyciągają studentów jak magnes.

Rynek pracy

Największe zapotrzebowanie jest na pracowników fachowych w zakresie prac fizycznych lub gastronomicznych oraz różnorodnych kierowników czy pracowników służby zdrowia, oraz księgowych.

Lublin to jedno z najstarszych miast w Polsce.

Studenci

Lublin to zdecydowanie duży ośrodek akademicki. Bogata oferta z dużą ilością różnorodnych kierunków studiów i rozbudowanym systemem wspierania studentów.

phenylate

Duża ilość wspaniałych miejsc i zachwycających zabytków czeka na nas praktycznie w każdym zakątku tego malowniczego miasta królewskiego o ponad 700-letniej tradycji.

Rynek pracy w Lublinie - jest lepiej, niż mówią

W Lublinie panuje dziwny stereotyp, że znalezienie pracy w dosłownie każdej innej części Polski jest łatwiejsze, niż w Lublinie. Jak dalece nieprawdziwe i krzywdzące są te stwierdzenia oraz jak dalekie od rzeczywistości widać gołym okiem.

9842350401

W mieście nie ma pracy. Kiedyś była, ale teraz to już przeżytek, bo najpierw upadła fabryka produkująca samochody ciężarowe, a potem osobowe.

2107449679

Nic bardziej mylnego. Przecież gospodarka dużego miasta, jakim jest Lublin, nie opiera się tylko na jednej fabryce, a co najważniejsze takiej, która jest już tylko historią.

Lubelski ratusz przytacza nawet dane, z których jasno wynika, że w czasach świetności w fabryce samochodów osobowych pracowało zaledwie 3 tysiące osób.
Obecnie na jej terenie działa ponad 90 firm, a zainteresowanie rozbudową nie maleje. To chyba najlepszy dowód na to, że rynek pracy wciąż się rozwija.
Ludzie zawsze lubili dużo mówić, nie zawsze zgodnie ze stanem faktycznym.

Prawda jest taka, że lubelscy pracodawcy bardzo intensywnie w ostatnim czasie poszukują pracowników, niestety z opłakanym skutkiem. Młodzi ludzie, nawet jeśli wykształcą się w Lublinie, czasami nawet nie starają się znaleźć tu zatrudnienia, tylko od razu kierują się na rynek warszawski lub zagraniczny. Oni nie wiedzą tak naprawdę, że są tutaj takie możliwości. Dobra praca, z możliwością rozwoju, za niezłą pensję – to jest możliwe w Lublinie i nie trzeba wyjeżdżać za granicę.

W Lublinie znajdziesz pracę!

Przeglądaj setki ogłoszeń o pracę w mieście Lublin i okolicznych miejscowościach.
Aplikuj na oferty najlepsze dla Ciebie!

19.11

(803) 385-5554

 • REMONDIS Sp. z o.o.
 • Lublin

Opis stanowiska: Prowadzenie pojazdów Aktywne uczestnictwo w załadunkach i rozładunkach Dbałość o powierzony sprzęt i mienie Wymagania: Prawo jazdy kat. C lub C+E Karta kierowcy Kurs na przewóz rzeczy Mile widziany podstawowy kurs ADR Mile widziane...

19.11

Specjalista ds. Technicznych w Klubie

 • Fabryka Formy S.A.
 • Lublin

CODZIENNA PRACA POLEGA NA: serwisie urządzeń fitness w klubie Fabryki Formy w Lublinie przygotowywaniu wycen i zamawianiu części do sprzętu fitness konserwacji instalacji technicznych w obiekcie drobnych naprawach usterek i remontach w obrębie klubu terminowej...

19.11

(819) 768-2443

 • Tesco Polska Sp. z o.o.
 • Opole Lubelskie

• Obsługa klienta na najwyższym poziomie • Udzielanie klientom informacji odnośnie oferty handlowej • Naliczanie i przyjmowanie należności za zakupiony przez klientów towar • Nie wymagamy doświadczenia zawodowego, zapewniamy przeprowadzenie...

19.11

Specjalista z j. niemieckim

 • Arche Consulting Sp. z o.o. Sp. k.
 • Lublin

szukanie rozwiązań i odpowiedzi na zapytania związane z usługami, pakietami bądź płatnościami, bezpośredni kontakt telefoniczny, mailowy lub czatowy z klientami w j. niemieckim współpraca z innymi działami firmy, raportowanie z powierzonych...

19.11

(847) 422-3953

 • Klient portalu Praca.pl
 • Lublin

Cel stanowiska: rekrutacja pracowników na stanowiska liniowe (ochrona, sprzątanie) zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez Klienta i jego specyfiką.   Stanowisko związane jest z mobilnością – częste wizyty na terenie obsługiwanych...

19.11

Phacidiales

 • Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Lublinie
 • Lublin

Warunki pracypraca przy komputerze, praca na wysokości, prowadzenie samochodu służbowego kat. B Zakres zadańprowadzenie inspekcji obiektów budowlanych w zakresie prawidłowości przebiegu procesu budowlanego i utrzymania obiektów budowlanychkontrola...

Przeglądaj najnowsze oferty pracy w Lublinie i okolicach.

Szukaj pracy

Z czego słynie Lublin

Lublin to nie tylko miasto zabytków, kultury i szkolnictwa wyższego. To także ciekawe smaki i dreszczyk emocji serwowane mieszkańcom i turystom każdego dnia.

7173356384

Karnawał Sztuk-Mistrzów

lublin

Noc kultury

lublin

Spacer po linie

lublin

Lubelskie cebularze

lublin

Ale to jeszcze nie koniec…

Lublin to miasto wielu ciekawych atrakcji. Warto tu zajrzeć i poczuć klimat wyjątkowej zabawy w rytmach kulturalnego powiewu miasta.

Co o Lublinie mówią liczby?

Jaką powierzchnię zajmuje miasto? Ile mieszka osób?
Jaka jest sytuacja na rynku pracy w Lublinie?

km² powierzchni

mieszkańców

os./km² zaludnienie

% bezrobocia

Co nowego słychać w Lublinie?

Zapoznaj się informacjami dotyczącymi, życia, studiowania i pracy w Lublinie.
Chcesz być na bieżąco? Przeczytaj najnowsze artykuły.

SYTUACJA NA RYNKU PRACY

Bezrobocie w Lublinie jest najniższe od 27 lat.

To wynik nie tylko bardzo dobrej koniunktury w skali kraju, ale także działań wspierających na terenie miasta. Pozyskiwanie nowych inwestorów, to jednocześnie zapewnienie mieszkańcom Lublina coraz większej ilości nowych miejsc pracy.

Na mapie Lublina widać wyraźnie, że branża IT oraz przemysł zwłaszcza motoryzacyjny, a także usługi outsourcingowe to filary, na których w głównej mierze opiera się lokalny rynek pracy. Według statystyk Ratusza zatrudnienie
w przemyśle wzrasta w skali roku od 500 do nawet 1000 osób. Pracę oferują nie tylko firmy z zagranicznym kapitałem, ale także te polskie lokalne i ogólnopolskie. Oferty pracy można liczyć w setkach, a czasami nawet wręcz tysiącach,
jeśli zsumujemy wszystkie źródła, które dysponują szeroką ofertą ogłoszeń o pracę. Pracy szukać można w wielu miejscach: w urzędzie pracy, w gazetach, na specjalnych portalach z ofertami pracy, przez znajomych i rodzinę, bezpośrednio w miejscu pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie otrzymał 18 milionów złotych dotacji rządowej i Europejskiego Funduszu Pracy.

Otrzymane środki mają być przeznaczone na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, aktywizację zawodową oraz łagodzenie skutków bezrobocia. Oprócz tych działań władze miasta chcąc zadbać o mieszkańców Lublina, wprowadzają Kartę Mieszkańca. Ma to zachęcić wszystkie osoby mieszkające tymczasowo lub studiujące i pracujące w Lublinie do odprowadzania podatków właśnie tutaj. W zamian za to Karta Mieszkańca ma uprawniać do bezpłatnego skorzystania z oferty instytucji miejskich. Ma to między innymi ułatwić mieszkańcom dostęp do oferty edukacyjnej, sportowej, kulturalnej oraz komunikacji miejskiej. Jest to dodatkowa przesłanka do tego, aby rozliczać się
w Lublinie. Być może dzięki temu mieszkańcy dostrzegą zależność pomiędzy podatkami, które odprowadzają w Lublinie, a rozwojem miasta.

JEDNYM Z NAJWAŻNIEJSZYCH ASPEKTÓW PRZYJAZNOŚCI MIASTA JEST...

Zapewnienie bezpieczeństwa jego mieszkańcom

Jest to baza, na której można budować pozostałe sieci wpływające na
odbieranie miasta jako przyjaznego pod wieloma względami…

Bezpieczeństwo

Przyjazne miasto, to bezpieczne miasto.

(229) 431-5520

Miejsce, którym czujemy się bezpiecznie. Nasze miasto-nasz dom.

Infrastruktura

Ekologiczny i zrównoważony rozwój przestrzeni technicznej i miejskiej.

lycorine

Komfortowe i bezpieczne poruszanie się po mieście.

Edukacja

Wysoko rozwinięty ośrodek akademicki.

(619) 200-9382

Mnogość różnorodnych wydarzeń kulturalnych.